вівторок, 25 лютого 2025 р.

Літературний вечір «Поезія, що торкається душі …»

 


   Сьогодні в нашій бібліотеці панує особлива атмосфера – чарівна, натхненна, сповнена музики слова і мелодії серця. Ми святкуємо 154-річницю від дня народження Лесі Українки – жінки, чиє слово, мов вогонь, запалює душу, а сила духу і віра в ідеали надихають покоління.

   Разом із нами – наша дорога гостя, відома тернопільська письменниця Тамара Гнатович.

   Її поезія – глибока, чуттєва, сповнена любові до рідного слова, природи, людей. Ми слухаємо її вірші, які бринять у серці, наче мелодія, і зачаровуємося піснями, створеними на її поетичні рядки. Дякуємо п. Тамарі за безцінний подарунок – книги, які поповнять нашу бібліотеку та знайдуть своїх читачів!

   Ми занурюємося в творчий всесвіт великої української поетеси – читаємо її поезію, яка завжди актуальна, глибока, сповнена сили і ніжності водночас. Її слово, мов вічний вогонь, не згасає, а лише набирає нового звучання у наші дні.

   Переглядаємо підготовлену відео-презентацію про життєвий і творчий шлях Л. Українки, захоплюємося її мужністю, талантом, непереборною любов’ю до України. Інтелектуали випробовують свої знання у літературній вікторині, а поціновувачі книги знайомляться з тематичною виставкою «Поетичний світ Лесі Українки», де оживає поезія великої мисткині.

   А на завершення – руханка, щоб додати енергії та запам’ятати цей день ще яскравіше! Адже поезія – це рух, життя, ритм, що лунає в наших серцях.

   Дякуємо всім, хто розділив цей день із нами! Нехай поетичне слово і надалі надихає, дарує силу, віру та світло в кожну душу.

#Бібліотека #ЛесяУкраїнка #ПоезіяЖиве #ЧитаймоРазом




21 лютого у всьому світі відзначають Міжнародний День рідної мови!

 

   Це не лише нагода вшанувати рідну мову, а й привернути увагу до її збереження, розвитку та популяризації. Свято було започатковане ЮНЕСКО у 1999 році. Ідея відзначення Міжнародного дня рідної мови виникла у зв’язку з трагічними подіями 1952 р. в Бангладеш, коли загинули студенти, які боролися за право навчатися рідною бенгальською мовою. Саме тому 21 лютого стало символом боротьби за мовні права та збереження культурної ідентичності.

   У світі існує понад 7 000 мов, але майже половина з них перебуває під загрозою зникнення, кожні два тижні зникає одна мова, що веде до втрати культурного розмаїття та самобутності народів.

   У багатьох країнах світу здійснюються активні заходи для збереження та розвитку мовного розмаїття. Українська мова має давню історію, яка бере свій початок ще з часів Київської Русі. Вона пережила складні періоди, проте змогла зберегти свою самобутність і красу. Сьогодні українська мова є державною мовою України, і її розвиток та захист є важливими пріоритетами державної політики. Українська мова славиться своєю милозвучністю, багатством лексики та виразністю. Вона входить до трійки наймелодійніших мов світу разом з італійською та французькою. Це мова пісень, поезії та ніжних слів. Завдяки гармонійному поєднанню голосних і приголосних звуків, українську мову часто називають “солов’їною”.

    Запрошуємо до бібліотеки на теплі сюрпризи!

Сьогодні в нашій бібліотеці відбувся майстер-клас із виготовлення листівок, і кожна з них приховує маленький, але цінний подарунок – вірш про рідну мову від Тернопільських поетів.

   Маємо для вас сюрприз! Завітайте до нас, отримайте свою листівочку та пориньте у світ українського слова!

   Бібліотека-філія №2 для дорослих, м. Тернопіль. Чекаємо на вас щодня!

З любов’ю до книги та рідної мови!




вівторок, 18 лютого 2025 р.

📖✨ «Пензлем по душі» – арт-терапевтичне малювання емоцій та настрою через кольори і форми ✨🎨

  


    Сьогодні в нашій бібліотеці сталося справжнє диво мистецтва та душевного тепла. У рамках проєкту «Бібліотека обличчям до людей» ми разом із нашими давніми друзями – людьми з інвалідністю ГО «Виходь назовні» та ВПО – вирушили в захопливу подорож у світ кольорів, емоцій і творчості.

🖌️ Під ніжні звуки релакс-музики ми відкривали свої серця назустріч мистецтву, а кожен штрих пензля ніс у собі відбиток внутрішнього світу. Разом із дивовижними майстринями – Оленою Ширан та Іриною Пащак, талановитими викладачками Станції Юних Техніків – ми вчилися не просто малювати, а вкладати у кожну лінію частинку душі. Їхній талант, педагогічний дар та вміння знайти підхід до кожного учасника створили теплу, натхненну атмосферу, де всі почувалися важливими, почутими та здібними.

📚🎨 Сьогодні ми малювали найцінніше – книгу. Адже книга – це світло, мудрість, двері у безмежні світи, що відкривають нам знання та мрії. Так символічно, що цей творчий захід відбувся саме до Всесвітнього дня дарування книг. А ще ми переглянули спеціальну презентацію, підготовлену нашими бібліотекарями, яка ще раз нагадала, наскільки магічною є сила книги.

💙 Цей день подарував нам незабутні враження, усмішки та тепло спільної творчості. Кольори, форми, звуки – усе переплелося в гармонійний танець натхнення, роблячи наш світ яскравішим та добрішим.

Дякуємо кожному, хто розділив із нами цю мить! 📖✨🎨








вівторок, 11 лютого 2025 р.

Кіно-мандрівка до віри «Заради нас» (в рамках проєкту «Бібліотека обличчям до людей»)

 



Сьогоднішній день у бібліотеці був насиченим, пізнавальним і сповненим щирих емоцій. До нас завітали гості – люди з інвалідністю з ГО «Виходь назовні» та ВПО.

Розпочали зустріч із Години читання вголос, ділилися враженнями про улюблених письменників і дізналися більше про Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова» та його умови. Спільно вирішили: серед наших друзів є багато талановитої молоді, тож чому б не спробувати свої сили? Ми надішлемо свої творчі роботи до Києва на розсуд поважного журі й з нетерпінням чекатимемо результатів!





Особливим гостем заходу став капелан, волонтер, представник ГО «Всеукраїнське молодіжне спілкування» Іван Олійник. Разом із ним ми поринули у світ духовності, здійснили кіно-мандрівку до віри, переглянувши зворушливий фільм «Заради нас». Його глибокі сенси стали основою для тривалого й натхненного обговорення.

Звісно, не обійшлося без розминки – адже рух і активність додають енергії та гарного настрою!
Щиро дякуємо всім, хто долучився до цієї зустрічі, за теплі моменти спілкування, спільні ідеї та віру в силу слова й мистецтва!















середа, 5 лютого 2025 р.

Бібліотека перетворилася на мистецьку майстерню, зібравши гостей із Англії та України!

Сьогодні в нашій бібліотеці відбулася надзвичайна подія – арт-терапевтична година «Палітра можливостей» в рамках проекту «Бібліотека обличчям до людей», яка об’єднала людей, що вірять у силу мистецтва та творчості. Разом із талановитими художницями Оленою Ширан та Іриною Пащак зі Тернопільська Станція Юних Техніків ми створювали справжнє диво для людей з інвалідністю з громадською організацією «Виходь назовні».

Особливого тепла й натхнення заходу додала присутність почесних гостей із Англії – представників благодійного фонду – прекрасних жінок Ionа, Judy та перекладачки Олени. Також до нас завітали Голова БФ Світло Реформації Іван Гонтар разом з координатором Христиною.



«Палітра можливостей» – це не просто про мистецтво, це про відкриття нових граней себе, віру в свої сили та безмежні можливості самовираження!
Кожен мазок пензля – це емоція, кожен колір – це настрій, а кожен витвір – це унікальна історія.
Протягом двох годин учасники поринули у світ фарб і натхнення, експериментували з кольорами, створювали власні картини та отримували щире задоволення від процесу. Взаємодія з художницями допомогла розкрити творчий потенціал, а підтримка гостей подарувала незабутні моменти радості та спілкування.
Мистецтво – це міст, що об'єднує серця, стирає кордони та дарує нові можливості!
Дякуємо всім, хто став частиною цієї неймовірної події!
Попереду ще більше цікавих зустрічей, надихаючих моментів і творчих звершень!









Образотворча терапія «Арт-лабіринти душі»

  У бібліотеці відбувся особливий захід у рамках проєкту «Бібліотека обличчям до людей» – образотворча терапія «Арт-лабіринти душі». Наші др...