вівторок, 26 жовтня 2021 р.

Світло згаслих зірок: шкідливі звички.

 Година – роздум

Здоровий спосіб життя  — це спосіб життя окремої людини, спрямований на профілактику хвороб і зміцнення здоров'я. 

Він включає такі принципи: 

  • дотримання режиму дня;
  • раціональне харчування;
  • фізичну культуру;
  • дотримання правил гігієни;
  • відсутність шкідливих звичок;
  • доброзичливе ставлення до оточуючих.

Правильне харчування - це спосіб життя, який припускає здорове вживання їжі!

Спорт – запорука життя - не обов'язково відвідувати спортзал, 10-15-хвилинна зарядка, пробіжка по ранках або прогулянка - піднімуть тонус!

Активний відпочинок повинен бути щоденним задоволенням, під час обідньої перерви - робіть зарядку або виходьте на вулицю, щоб прогулятися і подихати свіжим повітрям!

Шкідливі звички - ряд звичок, які є шкідливими для організму людини. Вони перешкоджають людині розвиватися як розумово, так і фізично, декілька найбільш шкідливих -  наркоманія, алкоголізм, токсикоманія та тютюнопаління. Кожна з цих звичок викликає залежність людини від тієї чи іншої речовини, яку вона вживає…

Тютюн — це однорічна рослина з родини пасльонових, висушені листки якої після спеціальної обробки подрібнюють і використовують для куріння. До складу листків тютюну входить нікотин, білки, вуглеводи, органічні кислоти, смоли і ефірні олії... Нікотин — одна з найсильніших рослинних отрут, основна складова частина тютюнового диму. Смертельна доза нікотину для людини — 50-70 мг (1 мг на кілограм маси тіла). Отруйність нікотину відчув кожний, хто взяв у рот першу в житті сигарету. Цьому заважають запаморочення й нудота, а часом і неприємні відчуття, такі як інтенсивне слиновиділення, шум у голові, головний біль, серцебиття, загальна слабкість, тремтіння рук, блювання, пронос. Поступово організм пристосовується до таких неприємних відчуттів. Хоча отруєння організму триває, але довго воно ніяк не виявляється…

Алкоголь і алкоголізм

Якщо в людини знижений самоконтроль та недостатній рівень культури, вживання алкогольних напоїв може стати системним, а доза спожитого алкоголю надмірною. Це сприяє розвиткові небезпечного захворювання – хронічного алкоголізму. Ця хвороба руйнує особистість, опускає людину на “дно” і призводить до загибелі… Вживання алкоголю проявляється збудженням, радісним настроєм (ейфорією, балакучістю тощо). Людина втрачає почуття самоконтролю, сорому, стає брутальною і може здійснити такі вчинки, які, перебуваючи у тверезому стані, ніколи не зробила б. Близько 5% підлітків закінчують життя в наркотичному диспансері, психіатричній лікарні або “на вулиці”. Вирватись з цього виру дуже важко. Значно легше в нього не потрапити. І це залежить від вас, вашої волі, ваших переконань вашого світогляду!

Проблема наркоманії

Наркоманія – це пристрасть до речовин, які викликають зміни психічного стану. За даними опитувань п’ята частка молодих людей знайомі з дією наркотиків. Причинами вживання наркотиків є цікавість, бравада, прагнення до незвичайних відчуттів, вплив оточення. Бажання випробувати незвичайні відчуття, спробувати щось, про що знають інші, підсилюється прагненням бути як усі, не виглядати білою вороною. Сприятливою умовою при цьому є відсутність батьківського контролю за життям і дозвіллям дитини. Відсутність знань про наслідки вживання наркотиків, а також перекручені цінності і пріоритети стають благодатним ґрунтом для впливу інформації, що створює позитивне ставлення молоді до наркотиків.



Немає коментарів:

Дописати коментар

Година спілкування «Життя без обмежень, коли бібліотека поруч»! (в рамках проекту "Бібліотека обличчям до людей")

Наближається одне з найбільших християнських свят – Великдень. Всі ми чекаємо цей день з великими надіями та сподіваннями, що нарешті нас...