Сторінки
- Головна сторінка
- Книжкові новинки
- Віртуальні виставки
- Цитата дня
- Послуги
- Партнери і спонсори
- Про нас пишуть
- Графік роботи
- Контакти
- Літературно - мистецький проект "Від книги - до творчості"
- Соціально - культурний освітній проект для літніх людей "Бібліотека в житті літніх людей""
- Бібліотечні акції
- Календар ювілейних дат письменників Тернопілля
пʼятниця, 29 липня 2022 р.
Служитель Божий і народний: Андрей Шептицький до 157р. від Дня народження.
29.07. 1865 народився видатний український церковний діяч, митрополит Андрей Шептицький, настоятель Української греко-католицької церкви в 1900-1944 роках, Митрополит Галицький, охоронець Київського митрополичого престолу. Був виразником і поборником національних інтересів українців. Через антиросійські виступи митрополит Шептицький був арештований російською владою і депортований до росії. Звільнений після Лютневої революції 1917. Провадив активну доброчинну діяльність. Заснував у м. Львові Національний музей, опікувався українськими національно-культурними товариствами «Рідна школа», «Просвіта», «Пласт», «Січ», «Сокіл»; своїм коштом облаштовував дитячі сиротинці та садочки, заснував «Народну лічницю» — медичний заклад, який надавав безкоштовну медичну допомогу убогим м. Львова та Галичини. Виступав проти нацизму у численних пастирських посланнях, засуджував знищення нацистами євреїв; врятував бл. 600 осіб, переховуючи їх у соборі Св. Юра та віддалених монастирях. Постать та діяльність митроп. Андрея уславлена низкою метафоричних імен: «Український Мойсей», «Духовний будівничий», «Великий митрополит»; його писемна спадщина є предметом наукових і богословських досліджень. «Його ім’я вже давно стало символом української Церкви, символом духовності нації, символом національного та духовного єднання народу. Для кожного українця ця незвичайна харизматична особистість – святий приклад для наслідування. Адже його заповіти – вчення справжньої віри і любові до свідомого християнства, ближнього, і національного патріотизму – заповіти на всі віки, на всі прийдешні покоління, – пише про митрополита Андрея Шептицького Оксана Сайко. – Свій шлях він обрав свідомо. Прагнув скромним пастирем-монахом служити Богові і людям. Але Господу цього було замало – вимагав від нього більш видатних і більш масштабних діянь, більш ревного служіння, бо знав, що він здатний на більше. А тому обрав і покликав цього шляхетного серцем і сильного духом чоловіка, щоб у ті суворі часи змін і невпевненості, у часи занепаду, страшних випробувань і страждань, що випали на долю нашої нації, він став її духовним Батьком. За все своє життя Митрополит Андрей Шептицький стільки встиг зробити як для Церкви, так і для всієї української нації, скільки досі не зробив жоден церковний діяч. Його життя – це ціле явище, ціла духовна епоха. Тому можемо сьогодні по-справжньому пишатися тим, що мали і маємо такого особливого Божого Пастиря. Тому що його ідеї, його діяння, заповіти, вчення, його дух продовжують жити. І нині він все ще залишається для нас Духовним Батьком. Здається, що його глибокі очі з тим особливим духовним світлом віри і мудрості дивляться на нас і тепер».
четвер, 28 липня 2022 р.
вівторок, 26 липня 2022 р.
26.06. – День народження Бернарда Шоу
Бернард Шоу - ірландський драматург і публіцист, лауреат Нобелівської премії з літератури за 1925. Був "батьком" гостросоціальної, інтелектуальної драми, «драми ідей». За 56 років драматургічної діяльності написав 58 п'єс. Шоу здійснив "театральну революцію" у розвитку драми, він підтримав нововведення норвезького письменника Г. Ібсена. Суть новаторства Шоу полягає в тому, що автор примушує глядача мислити і пропонує "відкритий фінал" (глядач не отримує готового вирішення проблеми, він має сам додумати ситуації, обговорити їх після вистави). Персонажі Шоу мислять нешаблонно, критично, виводять на поверхню фальшиві цінності. Автор широко використовує парадокс як засіб привернення уваги глядача. Комедія "Пігмаліон"- "сентиментальний роман" з парадоксальною подачею, починаючи від назви і закінчуючи ідеями вирішення мовних, соціальних, особистісних проблем. Б. Шоу писав до глибокої старості. У віці 94 років, 2 листопада 1950 знаменитий драматург помер. Особисте життя англійського драматурга склалося дуже вдало. Протягом 45 років він щасливо прожив зі своєю дружиною Шарлоттою. Затьмарювало цей союз лише відсутність спільних дітей. Шоу пережив свою вірну дружину на 7 років. Він заповідав спалити його тіло і змішати з прахом Шарлотти та розвіяти по їхньому саду.
Запрошуємо до нас в бібліотеку насолодитись творчістю Б. Шоу!
26.07. – День народження відомої української письменниці - Галини Пагутяк!
Галина Пагутяк - відома українська письменниця, яка є автором безлічі книг як для дітей, так і для дорослих. У своїх творах вона відкриває власну душу і багатий внутрішній світ. Згідно відгукам самої Галини, починаючи свій письменницький шлях, вона не намагалася сподобатися уже усталеним письменникам і критикам або читачеві, вона знала, що, врешті-решт, її оцінять. Вона писала, тому що цього просила її душа і тематику вона теж вибирала, прислухаючись до себе і внутрішнім голосам. Згідно рецензій до її робіт, письменниця відкриває перед читачем неймовірний фантастичний світ, при цьому змушуючи його повірити в реальність описаного, так що легко можна втратити нитку дійсності. Галина Пагустяк народилася і виросла в Україні. Вважає себе нащадком молдовського господаря Дракули (Влад Цепеш або як ще його називає Галина Пагутяк Влад Басараб). Всі свої твори пише від руки, а потім набирає на комп’ютері. Письменниця любить котів. В неї вдома проживає 5 кішок. Живе вона у Львові. любить Ізраїль, а Єрусалим вважає найтаємничішим містом світу…
Запрошуємо читачів до бібліотеки!
Любимо творчість п. Галини і вам радимо прочитати!
Книга лікує, мотивує, вражає!
#З_ книжкової_ полички_ бібліотеки:
Метт Гейг «Чому варто жити далі».
Автору цієї
непересічної книжки, молодому британському письменнику Меттові Гейґу, вдалося
подолати депресію — недуг, що забирає радість із нашого життя. Пройшовши крізь
своє власне пекло, він задумався над тим, що його особистий успішний досвід
може подарувати надію іншим людям. Так народилася ідея відвертої розповіді про
боротьбу з депресією. Тож учимося витримувати страждання, долаємо розпач і…
живемо далі!
Бібліотекар радить прочитати!
Читання поновлює емоційний ресурс!
З_книжкової_полички_бібліотеки:
Метт Гейг «Опівнічна бібліотека».
четвер, 21 липня 2022 р.
вівторок, 19 липня 2022 р.
понеділок, 18 липня 2022 р.
Читання зберігає психічне здоров’я!
З книжкової полички бібліотеки:
Фенні Флегг «Смажені зелені помідори в кафе "Зупинка"
У романі дивовижно поєднані долі різних людей. У спогадах, газетних статтях та окремих фактах перед читачем постає напрочуд реальна картина життя невеликого містечка у штаті Алабама, починаючи від першої половини двадцятого століття й до сучасності. Любов і ненависть, расова нетерпимість і взаємоповага, честь і підлість, перемога і поразка, щастя й горе — усе це переплелося в цікавій невимушеній оповіді та ніби залучає читача стати учасником описаних подій.
Бібліотекар радить прочитати!
середа, 13 липня 2022 р.
вівторок, 12 липня 2022 р.
Моменти читання дарують відпочинок!
З книжкової полички бібліотеки:
Давно те діялося. Бувальщина оповита, ніби павутиною, сивою таємницею. Проте люди кажуть… А якщо це так, то, напевне, мало б щось бути. Так чи не так, того вже ніхто не знає. Чи то, може, Дух Яна Амора, засновника міста, вселяється то в одного, то в іншого містянина і промовляє його устами давні історії, щоб не стерлися з пам’яті людей? Чи самі люди те пам’ятають? Однак історії живуть і обростають новими деталями. Як не намагалося колесо часу стерти все, не залишити і сліду від минулого,
стерти навіть місто, що було вщент зруйноване, проте Дух міста й досі промовляє до нас, відкриваючи все нові й нові грані цього справді величного, давнього і чудового міста на Терновому полі.
Бібліотекар радить прочитати!
пʼятниця, 8 липня 2022 р.
Книги про сімейні цінності та родинне тепло!
З книжкової полички бібліотеки:
У цьому зворушливому романі авторка наголошує на важливості чесності в сім’ї, умінні прощати, довіряти та бути уважнішими одне до одного. Це історія доволі незвичайної родини Восс, кожен із членів якої приховує силу-силенну таємниць. Зокрема, сімнадцятирічна Меріт вважає, що родичі її ігнорують. Дівчина починає вірити, що не заслуговує на любов і нікому не потрібна, тому ніхто не перейматиметься, якщо одного дня вони залишаться без неї — «без Меріт». Та, перш ніж укоротити собі віку, Меріт вирішує розкрити всі таємниці й змусити членів сім’ї нарешті визнати правду одне про одного. Усі Восси повинні припинити брехати, визнати свої проблеми, налагодити теплі стосунки, а Меріт має відкритися дружбі, приязні й справжньому коханню.
Книги про сімейні цінності та родинне тепло!
З книжкової полички бібліотеки:
Деббі Макомбер «Будь - яка мрія згодиться».
Будь-яка мрія
згодиться Шей занадто любила молодшого брата. Заради нього вона ладна піти на
все. І коли Каден захопився наркотиками, дівчина сіла до в’язниці замість
нього. Дрю обожнював свою дружину. Родина була для нього всім. А потім він
утратив кохану. Усе, що в нього лишилося, — діти. І Шей, яку він випадково
зустрів у церкві. Жінка, яка пережила біль утрати і вірила в те, що зможе
почати життя заново. У них багато спільного: обоє потребують підтримки та
розуміння. Щира дружба поступово переростає в щось значно сильніше. Доки одного
дня Каден не повертається, щоб стати на шляху Дрю та Шей. Щоб подолати всі випробування
й вибороти право на щасливе майбутнє, герої повинні мати незламні почуття й
мету, за яку варто боротися. І для цього будь-яка мрія згодиться.
Бібліотекар радить
прочитати!
До 130 - річчя від Дня народження: Річард Олдінгтон.

Відомий англійський письменник Річард Олдінгтон народився
в Портсмуті в сім'ї адвоката, навчався в
в Лондонському Університеті. З огляду на фінансові труднощі
йому не вдалося одержати вчений ступінь.
Був учасником Першої світової війни, яка різко змінила його світовідчуття,
наклавши відбиток суворої гіркоти і безнадії на всю його подальшу творчість.
У двадцяті роки Олдінгтон, до того відомий в основному
як поет, став приділяти все більшу увагу прозі. Його роман «Смерть героя» частково автобіографічний, входить
нині до числа найвідоміших антивоєнних романів, поряд з романами Ремарка і Хемінгуея.
В середині 1940-х років - переїхав до США, де почав писати біографії. нагороджена престижною
британською літературною премією. Він також опублікував книги про письменника Роберта Луїса Стівенсона та інших. Ближче до кінця
життя письменник переселився до Франції.
Сучасники називали Олдінгтона найбільш «англійським» письменником свого століття . Його ім'я викарбувано у Вестмінстерському абатстві на камені з іменами шістнадцяти «поетів великої війни».
«Книга, що має хоч якусь вартість, завжди народжується зі самого життя і писати її треба власною кров'ю» Р. Олдінгтон
Майстер народної творчості, вчитель, письменниця Галина Михайлівна Дудар - ще й активна читачка нашої бібліотеки!
Сподіваємось, що незадовго і у нас буде виставка книжкових закладинок від п. Галини!

четвер, 7 липня 2022 р.
Читання нагадує, що життя буде продовжуватись!
З книжкової полички бібліотеки:
Катажина Ґрохо ля "Г'юстоне, у нас проблеми».
Це захопливий і веселий роман відомої
польської письменниці, авторки багатьох книжок-бестселерів, яку так люблять
читачі у всьому світі за її неповторний стиль та тонкий гумор.
Життя Єремії годі назвати щасливим та успішним. Щогодини з ним трапляється
якась халепа. Він у свої тридцять два роки — невдаха, безробітний кінооператор,
який розійшовся з коханою, проте досі щодня думає про неї. Мати ненав’язливо,
проте постійно втручається у синове життя, а ще материн собака люто його
ненавидить. Проблеми — немов кадри у кінострічці, та змінити сценарій свого
життя Єремія зможе лише сам.
Дотепні пригоди, трохи іронії та кумедних жартів, безліч життєвих ситуацій,
коли уже не зрозуміло, чи то сумувати, чи то реготати — із цією книжкою нудно
точно не буде.
Бібліотекар радить прочитати!
Читання поновлює емоційний ресурс!
З книжкової полички бібліотеки:
Ольга Токарчук «Останні історії».
Ольга Токарчук — головне ім’я в сучасній польській прозі. Саме вона у 2018 році принесла Польщі п’яту Нобелівську премію з літератури. Її відзначили за майстерність і вишуканість творів, головною темою яких є кордони і культурні переходи. «За уяву оповідачки, яка з енциклопедичною пристрастю представляє перетин кордонів як форму життя», — відзначили у Нобелівському комітеті. Ольга Токарчук описує історії трьох жінок, кожній з яких довелося зблизька побачити смерть. Кожна приймає й усвідомлює її по-своєму: через скорботу, заперечення, піклування. Усі героїні подорожують, добровільно чи вимушено, бо модерна людина лишається істотою не вкоріненою. І навіть знайшовши свій крихітний куточок десь у передмісті чи на далекому острові, персонажі Токарчук усвідомлюють: немає жодної кінцевої точки. Поки ми переміщуємося, ми живі…
Бібліотекар радить прочитати!
середа, 6 липня 2022 р.
Моменти читання – дарують відпочинок!
З книжкової полички бібліотеки:
Тарас Прохасько, який віддавна обіцяє нам написати роман, знову його не
написав. Зате написав – у своєму ні з ким не сплутувальному стилі – серію
шкіців чи, може, есеїв. Про що? Про одне й те саме: про майбутнє, яке було
давно, і про все, що вже є, але не знати, як довго ще буде. Зокрема – про такі
прості речі, як балькони й фіранки, світло й каміння, гойдалки й туалети,
проходи містом і знімання фільму в Карпатах, формула щастя і фактор впливу,
бабінтон і зельбсферштендліх тощо. А також про те, що спати треба уважно,
снідати – по-своєму, а дивитися – зміщуючи візир. Так, але не це тут головне.
Бо головний тут – тип оповіді, в якому рефлексії стають елементами сюжету й
оприявнюються не як написані постфактум, а як проговорені в момент народження.
І тому ніякі це не шкіци й не есеї, а оповідання в найстрогішому значенні цього
слова.
Бібліотекар радить прочитати!
Читання - розрада та допомога у складні часи!
Кожна новела Сергія Осоки — то маленька велика історія простої
людини, яку, можливо, ніхто б і не помітив на цій землі, якби не уважний майстер слова. Бо він не просто пише, а створює кількома мазками тривимірну картину людського життя: здається, можна прислухатися і почути, як шелестить очерет, сплескує риба в ставку, як падають яблука, риплять старі двері, як змішується з вітром людське зітхання, приглушений сміх чи схлип. А ще можна відчути запахи — то густі і щільні, аж забиває памороки, то леткі і прозорі, як аромат квітки.
Десь у цьому 3D-форматі можна побачити людину, з усіма її прекрасними і потворними рисами, з шорсткими поверхнями і глибокими западинами її бентежної душі. Здається, сюжети цих новел малі чи другорядні, але то лише ключ, який відкриває портал, через який потрапляєш у світ великої літератури.
Бібліотекар радить прочитати!
Дощ - не завада для приємних зустрічей!
У нас в гостях тернопільська поетеса Тамара Михайлівна Гнатович.

вівторок, 5 липня 2022 р.
Читання зберігає психічне здоров’я!
З книжкової полички бібліотеки:
Читання відволікає!
З книжкової полички бібліотеки:
Образотворча терапія «Арт-лабіринти душі»
У бібліотеці відбувся особливий захід у рамках проєкту «Бібліотека обличчям до людей» – образотворча терапія «Арт-лабіринти душі». Наші др...

-
Панас Мирний ( справжнє ім'я — Панас Якович Рудченко) народився 13 травня 1849р. в родині бухгалтера в Миргороді на Полтавщині. ...
-
Курт Воннегут (1922-2007) - американський письменник-фантаст. Вважається одним з найбільш значних американських письменників XX століття. ...